0

۱۰ نکته بسیار مهم برای راه اندازی رستوران

نکات مهم برای راه اندازی رستوران

۱۰ نکته برای راه اندازی یک رستوران موفق – مرکز آموزش مجازی یادسنتر

 

10 نکته مهم برای راه اندازی رستوران

 

در این مقاله سعی می کنیم نکات مهم برای راه اندازی یک رستوران موفق را برای دوستانی که پا به عرصه تهیه غذا گذاشتند را بیان کنیم. البته ناگفته نماند که راه اندازی یک رستوران موفق نیاز به یک آموزش کامل و یک مشاور حرفه ای دارد پس اگر میخواهید یک رستوران موفق را راه اندازی نمایید بعد از خواندن این مقاله حتما به دوره آموزش کامل مهندسی راه اندازی رستوران موفق در مرکز آموزش مجازی  یادسنتر نگاهی بیاندازید این دوره توسط مدرس یادسنتر، آقای شهرام شجاعی گردآوری و تولید گردیده و توسط یادسنتر ارائه می گردد. برای مشاهده بیوگرافی مدرس می توانید به قسمت مدرسین یادسنتر مراجعه نمایید.

مقدمه ای کوتاه بر نکات مهم در تاسیس یک رستوران

در حال حاضر کسب و کار های رستورانی وارد یک مساله ای رقابتی شده است. رقابتی که حالا و با وضع اقتصادی موجود بسیار سخت و پیچیده شده است. اما با این وجود باز هم جزو کسب و کارهای پرسود و پر رونقی میباشد.رعایت کردن  نکاتی که خواهیم گفت به شما در این راه کمک خواهد کرد.

مردم  معمولا با دوستان یا خوانده به رستوران می روند تا هنگام لذت بردن از غذا لحظات به یادماندنی را با دوستان و خانواده خود رغم بزنند. متاسفانه بعضی از مدیران  و کسانی که مدیریت رستوران را برعهده دارند در کار خود موفق نیستند زیرا به برخی از از اصول مدیریت و راه اندازی رستوران وارد نیستند و در نتیجه مشتریان خود را از دست می دهند و حتی در کار خود ورشکسته می شوند.

بسیاری از رستوران ها نمی توانند پتانسیل کامل کسب و کار خود را کشق کنند. یک مطالعه اخیر توسط یک داشنگاه تخمین زده است که نرخ شکست در سال اول بسیار مهم است. با این حال، نباید از این آمار ها بترسید، ما در دوره مهندسی راه اندازی رستوران آقای شهرام شجاعی با ارائه تمام نکات مهندسی راه اندازی رستوران شما را در ارائه یک مدیریت موفق یاری می کنیم.

همه چیزهایی که باید انجام دهید تا کسب و کار رستوران خود را به طور موثر انجام دهید، استفاده کردن از اشتباهات دیگران است. به عنوان مثال، بسیاری از کارآفرینان ناموفق رستوران بدون تحقیق مناسب بازار و مشتریان را باز کردند.

آنها هیچ برنامه ای برای مقابله با هر نوع ضرر مالی نداشتند. اکثر آنها هیچ برنامه بازاریابی برای ساختن نام تجاری ندارند، چیزی که شما باید آن را به درستی انجام دهید . شهرت کسب و کار خود را در منطقه خود ایجاد کنید. نام تجاری ایجاد شده به آسانی میتواند رقابت را کنار بگذارد.

در اینجا ۱۰ نکته ضروری برای موفقیت کسب و کار شما در راه اندازی رستوران را بیان میکنیم:

۱_استخدام یک سرآشپز مجرب و حرفه ای

یک سرآشپز حرفه ای و کاربلد، دارای سالها تجربه در تهیه غذاهای مختلف را استخدام کنید. این را بدانید سرآشپز ها می توانند برای رستوران شما یک ستاره باشند. مردم به رستورانی می روند که طعم، غذا و همچنین خدمات سرآشپز برای تهیه غذا منحصر به فرد باشد.

 

نکات مهم برای راه اندازی یک رستوران

 

 

۲ ذخیره مقداری از سرمایه و آماده شدن برای ماه های کم فروش

در شروع  شما شاید با فروش بسیار عالی در رستوران مواجه باشید.اما باید فکری به حال روزهای کم مشتری یا حتی بی مشتری هم بکنید. معمولا در ماه رمضان و ماههای محرم و صفر در ایران فروش رستورانها پایین می آید. پس برای این موضوع حتما برنامه ریزی داشته باشید.

۳_داشتن نشان یا لوگوی منحصر بفرد

اطمینان حاصل کنید که کسب و کار رستوران خود را با یک لوگو منحصر به فرد نشان داده شده است. افراد لوگو رستوران شما را بر روی نشانه های خیابان، آگهی ها، بیلبورد ها، روزنامه ها، کارت های کسب و کار، وب سایت ها، کارت های منو و دیگر مکان ها مشاهده خواهند کرد.نکات راه اندازی رستوران سعی کنید لوگوی هیجان انگیز و به یادماندنی داشته باشید.استفاده کردن از کلاه سرآشپز و عکس ظرف و ظروف و غذا بسیار ایده قدیمی شده است.از طرح های گرافیکی با جذب بالا استفاده کنید تا ماندگار بمانید.

 

 

راه اندازی رستوران موفق

 

 

۴_منوی رستوران بسیار قوی و عالی

استفاده از منوی بسیار خلاقانه و عالی باعث افزایش فروش شما میباشد.

منوی شما علاوه بر معرفی غذاهای شما باید پکیج های بسیار عالی و بصرفه اقتصادی را به مشتریان شما معرفی کند.

این عمل باعث افزایش فروش غذاهای مورد نظر شما بصورت غیر مستقیم میشود.

مطمعن شوید که قیمت ها و پکیجها بطور منظم و با درج تصویر در منو قرار گرفته باشند.

یک منوی عالی باعث برگشت مشتری به رستوران شما خواهد شد.

 

 

راه اندازی رستوران موفق

 

 

۵_داشتن یک وب سایت برای رستوران خود

با داشتن یک سایت مناسب کسب و کار خود همیشه آنلاین باشید و اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را در آن قرار دهید. با وجود فضای مجازی و تاثیر آن بر کسب و کار خود میتوانید در این زمینه موفق باشید. اگر اطلاعاتی در رابطه با راه اندازی یک وب سایت ندارید : نگران نباشید ما در یادسنتر یک دوره کاملا حرفه ای و صفر تا صد راه اندازی یک وب سایت رو قرار دادیم و شما با تهیه این دوره می توانید بصورت کامل با راه اندازی یک وب سایت برای کسب وکار خود آشنا شوید و وب سایت مورد علاقه خود را راه اندازی کنید. مدرس این دره آقای نیاهل شعبانی هستند و برای مشاهده بیوگرافی ایشان می توانید به صفحه مدرسین یادسنتر مراجعه نمایید.

 

۶_ استفاده از سوشیال مدیا یا همان رسانه های اجتماعی

استفاده از رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام , فیسبوک,توییتر , تلگرام و از این قبیل برای معرفی و تبلیغ برند خود عالی میباشد.سپس، شروع به ارسال محتویات مربوطه به جزئیات و تحولات جدید مربوط به رستوران خود کنید. هدف این است که افراد را با خدمات رستوران و کسب و کار خود درگیر کنید. امروزه استفاده از اینستاگرام برای تبلیغات کسب وکار بسیار رونق گرفته می توانید برای شروع از برنامه اینستاگرام شروع کنید. اگر آشنا به قرار دادن محصول یا عکس گرفتن از آن در اینستاگرام نیستید می توانید دوره جامع و کامل آموزش عکس بردای از محصول و قرار دادن آن در پیج اینستاگرام را مشاهده نمایید مدرس این دوره آقای نیاهل شعبانی می باشند برای مشاهده بیوگرافی مدرسان یادسنتر می توانید به صفحه مدرسین یادسنتر مراجعه نمایید.

 

 

راه اندازی رستوران موفق

 

 

 

۷_تبلیغات مفید تراکتی و بنری

تبلیغات مفید تراکتی در مکانهای شلوغ را آغاز کنید.

به طور مستمر این کار را انجام دهید تا افراد را حداقل یکبار از رستوران خود آگاه سازید.نکات راه اندازی رستوران

در این میان خود را برای تبلیغات جدیدتر و بهتر آماده نمایید.مفید و بصرفه تبلیغ کنید و هدفمند باشید.

۸_سرمایه گذاری بر روی مشتریان خود انجام دهید

شما باید مشتریان خود را به عنوان مهمان تلقی کنید. .با استفاده از ادبیات بسیار عالی و با شخصیت با مهمانان خود رفتار کنید.شخصیت و رفتار مناسب باعث برگشت مشتری و وفاداری نسبت به رستوران شما خواهد شد.راه اندازی رستوران با اخلاق مدرن را تجربه کنید و برگشت سرمایه سودآور را احساس نمایید.

 

 

راه اندازی یک رستوران موفق

 

 

۹_رستوران خود را به یک شرکت خصوص تبدیل کنید

مهارت های تشویق مشتریان به خرید را فرا بگیرید.با ارسال کارت پستال به درب منازل مشتریان همیشگی خود از آنها قدردانی نمایید.ایده بسیار جالبی میباشد که یک شب را به دعوت از مشتریان ثابت و قدر دانی از آنها بپردازید.خواهید دید که چگونه عضو جداناشندنی از خانواده رستوران شما خواهند شد.

۱۰_استفاده از ایده های نو و شریک افراد باهوش شدن

از افرادی که دارای ایده های نو و بکر هستند در صنعت خود استفاده کنید.آنها را در سود تبلیغاتی ایده هایشان شریک کنید.پس از اینکه رستوران فروش خود را بدست آورد.از این ایده ها برای فروش بیشتر استفاده کنید.در آخر در فکر راه اندازی شعبه های جدید خود باشید تا موفق ترین فرد در کسب خود بمانید.

من شهرام شجاعی، کارشناس مهندسی صنایع و با تجربه ۳۰ ساله در حوزه آشپزی و راه اندازی رستوران در این دوره سعی دارم آموزشی کاملی براساس اصول مهندسی در خصوص راه اندازی رستوران از مرحله انتخاب موقعیت مکانی، انتخاب اسم،تدوین برنامه کسب و کار،دکوراسیون، استخدام نیروی انسانی،تبلیغات و انتخاب منو برای علاقه مندان به این حوزه کسب و کار ارائه دهم. من در طی این دوره از طریق تالار گفتگو پاسخ گوی سئوالات شما دانشپذیران خواهم بود. برای اطلاع و دریافت دوره مهندسی راه اندازی رستوران می توانید به سایت یادسنتر مراجعه نمایید یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید.

۰۲۱-۷۷۲۷۳۱۶۰-۲ || ۰۹۰۳۳۷۶۸۹۳۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *